Vishay Dale TNPU0805604RBZEN00
Part No.:
TNPU0805604RBZEN00
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPU0805604RBZEN00.pdf
Description:
RES SMD 604 OHM 0.1% 1/8W 0805
Resistance:
604 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order TNPU0805604RBZEN00 on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPU0805604RBZEN00 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPU0805604RBZEN00?
Image TNPU0805604RBZEN00
Part Number TNPU0805604RBZEN00
Product Status Active
Resistance 604 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)