Vishay Dale TNPU080557K6BZEN00
Part No.:
TNPU080557K6BZEN00
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPU080557K6BZEN00.pdf
Description:
RES SMD 57.6K OHM 0.1% 1/8W 0805
Resistance:
57.6 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order TNPU080557K6BZEN00 on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPU080557K6BZEN00 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPU080557K6BZEN00?
Image TNPU080557K6BZEN00
Part Number TNPU080557K6BZEN00
Product Status Active
Resistance 57.6 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)