Vishay Dale TNPU0805464RBZEN00
Part No.:
TNPU0805464RBZEN00
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPU0805464RBZEN00.pdf
Description:
RES SMD 464 OHM 0.1% 1/8W 0805
Resistance:
464 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order TNPU0805464RBZEN00 on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPU0805464RBZEN00 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPU0805464RBZEN00?
Image TNPU0805464RBZEN00
Part Number TNPU0805464RBZEN00
Product Status Active
Resistance 464 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)