Vishay Dale TNPU080543K2BZEN00
Part No.:
TNPU080543K2BZEN00
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPU080543K2BZEN00.pdf
Description:
RES SMD 43.2K OHM 0.1% 1/8W 0805
Resistance:
43.2 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order TNPU080543K2BZEN00 on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPU080543K2BZEN00 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPU080543K2BZEN00?
Image TNPU080543K2BZEN00
Part Number TNPU080543K2BZEN00
Product Status Active
Resistance 43.2 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)