Vishay Dale TNPU080540K2BZEN00
Part No.:
TNPU080540K2BZEN00
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPU080540K2BZEN00.pdf
Description:
RES SMD 40.2K OHM 0.1% 1/8W 0805
Resistance:
40.2 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order TNPU080540K2BZEN00 on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPU080540K2BZEN00 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPU080540K2BZEN00?
Image TNPU080540K2BZEN00
Part Number TNPU080540K2BZEN00
Product Status Active
Resistance 40.2 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)