Vishay Dale TNPU08053K24BZEN00
Part No.:
TNPU08053K24BZEN00
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPU08053K24BZEN00.pdf
Description:
RES SMD 3.24K OHM 0.1% 1/8W 0805
Resistance:
3.24 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order TNPU08053K24BZEN00 on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPU08053K24BZEN00 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPU08053K24BZEN00?
Image TNPU08053K24BZEN00
Part Number TNPU08053K24BZEN00
Product Status Active
Resistance 3.24 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)