Vishay Dale TNPU0805332RBZEN00
Part No.:
TNPU0805332RBZEN00
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPU0805332RBZEN00.pdf
Description:
RES SMD 332 OHM 0.1% 1/8W 0805
Resistance:
332 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order TNPU0805332RBZEN00 on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPU0805332RBZEN00 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPU0805332RBZEN00?
Image TNPU0805332RBZEN00
Part Number TNPU0805332RBZEN00
Product Status Active
Resistance 332 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)