Vishay Dale TNPU080525K5BZEN00
Part No.:
TNPU080525K5BZEN00
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPU080525K5BZEN00.pdf
Description:
RES SMD 25.5K OHM 0.1% 1/8W 0805
Resistance:
25.5 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order TNPU080525K5BZEN00 on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPU080525K5BZEN00 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPU080525K5BZEN00?
Image TNPU080525K5BZEN00
Part Number TNPU080525K5BZEN00
Product Status Active
Resistance 25.5 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)