Vishay Dale TNPU080524K3BZEN00
Part No.:
TNPU080524K3BZEN00
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPU080524K3BZEN00.pdf
Description:
RES SMD 24.3K OHM 0.1% 1/8W 0805
Resistance:
24.3 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order TNPU080524K3BZEN00 on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPU080524K3BZEN00 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPU080524K3BZEN00?
Image TNPU080524K3BZEN00
Part Number TNPU080524K3BZEN00
Product Status Active
Resistance 24.3 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)