Vishay Dale TNPU0805158KBZEN00
Part No.:
TNPU0805158KBZEN00
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPU0805158KBZEN00.pdf
Description:
RES SMD 158K OHM 0.1% 1/8W 0805
Resistance:
158 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order TNPU0805158KBZEN00 on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPU0805158KBZEN00 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPU0805158KBZEN00?
Image TNPU0805158KBZEN00
Part Number TNPU0805158KBZEN00
Product Status Active
Resistance 158 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)