Vishay Dale TNPU0805137RBZEN00
Part No.:
TNPU0805137RBZEN00
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPU0805137RBZEN00.pdf
Description:
RES SMD 137 OHM 0.1% 1/8W 0805
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
TNPU e3
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
137 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Composition:
Thin Film
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
0805
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order TNPU0805137RBZEN00 on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPU0805137RBZEN00 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPU0805137RBZEN00?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TNPU0805137RBZEN00
Part Number TNPU0805137RBZEN00
Manufacturer Vishay Dale
Series TNPU e3
Package/Case 0805 (2012 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 137 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)