Vishay Dale TNPU060369K8BZEN00
Part No.:
TNPU060369K8BZEN00
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPU060369K8BZEN00.pdf
Description:
RES SMD 69.8KOHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance:
69.8 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order TNPU060369K8BZEN00 on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPU060369K8BZEN00 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPU060369K8BZEN00?
Image TNPU060369K8BZEN00
Part Number TNPU060369K8BZEN00
Product Status Active
Resistance 69.8 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)