Vishay Dale TNPU060364K9BZEN00
Part No.:
TNPU060364K9BZEN00
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPU060364K9BZEN00.pdf
Description:
RES SMD 64.9KOHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance:
64.9 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order TNPU060364K9BZEN00 on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPU060364K9BZEN00 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPU060364K9BZEN00?
Image TNPU060364K9BZEN00
Part Number TNPU060364K9BZEN00
Product Status Active
Resistance 64.9 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)