Vishay Dale TNPU060340K2BZEN00
Part No.:
TNPU060340K2BZEN00
Datasheet:
Chuangxin CloudTNPU060340K2BZEN00.pdf
Description:
RES SMD 40.2KOHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance:
40.2 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Datasheet:
1. How to order TNPU060340K2BZEN00 on Chuangxin Cloud?
3. Are the TNPU060340K2BZEN00 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TNPU060340K2BZEN00?
Image TNPU060340K2BZEN00
Part Number TNPU060340K2BZEN00
Product Status Active
Resistance 40.2 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)