Vishay Sprague TM3D476K6R3EBA
Part No.:
TM3D476K6R3EBA
Description:
CAP TANT 47UF 10% 6.3V 2917
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
800mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)
Qualification:
1. How to order TM3D476K6R3EBA on Chuangxin Cloud?
3. Are the TM3D476K6R3EBA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TM3D476K6R3EBA?
Image TM3D476K6R3EBA
Part Number TM3D476K6R3EBA
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 6.3 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 800mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)