Vishay Sprague TM3D336M020EBA
Part No.:
TM3D336M020EBA
Description:
CAP TANT 33UF 20% 20V 2917
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
700mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)
Qualification:
1. How to order TM3D336M020EBA on Chuangxin Cloud?
3. Are the TM3D336M020EBA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TM3D336M020EBA?
Image TM3D336M020EBA
Part Number TM3D336M020EBA
Product Status Active
Capacitance 33 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 20 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 700mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)