Vishay Sprague TM3D336M016EBA
Part No.:
TM3D336M016EBA
Description:
CAP TANT 33UF 20% 16V 2917
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
700mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)
Qualification:
1. How to order TM3D336M016EBA on Chuangxin Cloud?
3. Are the TM3D336M016EBA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TM3D336M016EBA?
Image TM3D336M016EBA
Part Number TM3D336M016EBA
Product Status Active
Capacitance 33 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 700mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)