Vishay Sprague TM3D336K016EBA
Part No.:
TM3D336K016EBA
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
CAP TANT 33UF 10% 16V 2917
Manufacturer:
Vishay Sprague
Series:
TANTAMOUNT™, TM3
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16 V
Type:
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):
700mOhm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
D
Ratings:
Features:
High Reliability
Failure Rate:
Grade:
Qualification:
1. How to order TM3D336K016EBA on Chuangxin Cloud?
3. Are the TM3D336K016EBA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TM3D336K016EBA?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TM3D336K016EBA
Part Number TM3D336K016EBA
Manufacturer Vishay Sprague
Series TANTAMOUNT™, TM3
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 33 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 700mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)