Texas Instruments TLV707135DQNT
Part No.:
TLV707135DQNT
Datasheet:
Chuangxin CloudTLV707135DQNT.pdf
Description:
IC REG LINEAR 1.35V 200MA 4X2SON
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.35V
Current - Output:
200mA
PSRR:
70dB ~ 50dB (100Hz ~ 1MHz)
Protection Features:
Over Current, Over Temperature
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order TLV707135DQNT on Chuangxin Cloud?
3. Are the TLV707135DQNT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TLV707135DQNT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TLV707135DQNT.
Image TLV707135DQNT
Part Number TLV707135DQNT
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.35V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) -
Current - Output 200mA
Current - Quiescent (Iq) 50 µA
Current - Supply (Max) -
PSRR 70dB ~ 50dB (100Hz ~ 1MHz)
Control Features Enable
Protection Features Over Current, Over Temperature
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)