Texas Instruments TLV704345DBVT
Part No.:
TLV704345DBVT
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
Chuangxin CloudTLV704345DBVT.pdf
Description:
IC REG LIN 3.45V 150MA SOT23-5
Package/Case:
SC-74A, SOT-753
Voltage - Input (Max):
24V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.45V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
1.1V @ 100mA
Current - Output:
150mA
Current - Quiescent (Iq):
4.5 µA
Current - Supply (Max):
5.5 µA
PSRR:
60dB (100kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)
Supplier Device Package:
SOT-23-5
Datasheet:
1. How to order TLV704345DBVT on Chuangxin Cloud?
3. Are the TLV704345DBVT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TLV704345DBVT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TLV704345DBVT.
Image TLV704345DBVT
Part Number TLV704345DBVT
Manufacturer Texas Instruments
Series -
Package/Case SC-74A, SOT-753
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Output Configuration Positive
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 24V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.45V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 1.1V @ 100mA
Current - Output 150mA
Current - Quiescent (Iq) 4.5 µA
Current - Supply (Max) 5.5 µA
PSRR 60dB (100kHz)
Control Features -
Protection Features -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)