Texas Instruments TLV704345DBVR
Part No.:
TLV704345DBVR
Manufacturer:
Texas Instruments
Category:
Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
Chuangxin CloudTLV704345DBVR.pdf
Description:
IC REG LIN 3.45V 150MA SOT23-5
Manufacturer:
Texas Instruments
Series:
Package/Case:
SC-74A, SOT-753
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Output Configuration:
Positive
Output Type:
Fixed
Number of Regulators:
1
Voltage - Input (Max):
24V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.45V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
1.1V @ 100mA
Current - Output:
150mA
Current - Quiescent (Iq):
4.5 µA
Current - Supply (Max):
5.5 µA
PSRR:
60dB (100kHz)
Control Features:
Protection Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOT-23-5
Datasheet:
1. How to order TLV704345DBVR on Chuangxin Cloud?
3. Are the TLV704345DBVR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TLV704345DBVR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TLV704345DBVR.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TLV704345DBVR TLV704345DBVRM3
Part Number TLV704345DBVR TLV704345DBVRM3
Manufacturer Texas Instruments Texas Instruments
Series - -
Package/Case SC-74A, SOT-753 SC-74A, SOT-753
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Output Configuration Positive Positive
Output Type Fixed Fixed
Number of Regulators 1 1
Voltage - Input (Max) 24V 24V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.45V 3.45V
Voltage - Output (Max) - -
Voltage Dropout (Max) 1.1V @ 100mA 1.1V @ 100mA
Current - Output 150mA 150mA
Current - Quiescent (Iq) 4.5 µA 4.5 µA
Current - Supply (Max) 5.5 µA 5.5 µA
PSRR 60dB (100kHz) 60dB (100kHz)
Control Features - -
Protection Features - -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ) -40°C ~ 125°C (TJ)