Infineon Technologies TLE4274GSV33HTSA2
Part No.:
TLE4274GSV33HTSA2
Manufacturer:
Infineon Technologies
Category:
Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators
Package:
TO-261-4, TO-261AA
Datasheet:
Chuangxin CloudTLE4274GSV33HTSA2.pdf
Description:
IC REG LIN 3.3V 400MA SOT223-4
Manufacturer:
Infineon Technologies
Series:
OPTIREG™
Package/Case:
TO-261-4, TO-261AA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Not For New Designs
Output Configuration:
Positive
Output Type:
Fixed
Number of Regulators:
1
Voltage - Input (Max):
40V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
1.2V @ 300mA
Current - Output:
400mA
Current - Quiescent (Iq):
220 µA
Current - Supply (Max):
30 mA
PSRR:
60dB (100Hz)
Control Features:
Protection Features:
Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q100
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
PG-SOT223-4
Datasheet:
1. How to order TLE4274GSV33HTSA2 on Chuangxin Cloud?
3. Are the TLE4274GSV33HTSA2 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TLE4274GSV33HTSA2?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TLE4274GSV33HTSA2
Part Number TLE4274GSV33HTSA2
Manufacturer Infineon Technologies
Series OPTIREG™
Package/Case TO-261-4, TO-261AA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Output Configuration Positive
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 40V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 1.2V @ 300mA
Current - Output 400mA
Current - Quiescent (Iq) 220 µA
Current - Supply (Max) 30 mA
PSRR 60dB (100Hz)
Control Features -
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)