KYOCERA AVX TLCL476M003RTA
Part No.:
TLCL476M003RTA
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
CAP TANT 47UF 20% 3V 0603
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Series:
TLC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
3 V
Type:
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):
7.5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
L
Ratings:
Features:
General Purpose
Failure Rate:
Grade:
Qualification:
1. How to order TLCL476M003RTA on Chuangxin Cloud?
3. Are the TLCL476M003RTA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TLCL476M003RTA?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TLCL476M003RTA
Part Number TLCL476M003RTA
Manufacturer KYOCERA AVX
Series TLC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 3 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 7.5Ohm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)