Amphenol Anytek TJ1831030000G
Part No.:
TJ1831030000G
Datasheet:
Chuangxin CloudTJ1831030000G.pdf
Description:
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 3.81MM
Number of Positions:
18
Positions Per Level:
18
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Current - IEC:
10.5A
Voltage - IEC:
300 V
Current - UL:
10 A
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - AWG:
16-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²:
1.5mm²
Color:
Black
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C
Datasheet:
1. How to order TJ1831030000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the TJ1831030000G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TJ1831030000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TJ1831030000G.
Image TJ1831030000G
Part Number TJ1831030000G
Type Plug, Female Sockets
Number of Positions 18
Positions Per Level 18
Number of Levels 1
Pitch 0.150" (3.81mm)
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Current - IEC 10.5A
Voltage - IEC 300 V
Current - UL 10 A
Voltage - UL 300 V
Wire Gauge or Range - AWG 16-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm² 1.5mm²
Color Black
Operating Temperature -40°C ~ 115°C