Amphenol Anytek TJ1351830000G
Part No.:
TJ1351830000G
Datasheet:
Chuangxin CloudTJ1351830000G.pdf
Description:
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 5.08MM
Number of Positions:
13
Positions Per Level:
13
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Current - IEC:
20A
Voltage - IEC:
300 V
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - mm²:
0.34-2.5mm²
Color:
Gray
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C
Datasheet:
1. How to order TJ1351830000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the TJ1351830000G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TJ1351830000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TJ1351830000G.
Image TJ1351830000G
Part Number TJ1351830000G
Type Plug, Female Sockets
Number of Positions 13
Positions Per Level 13
Number of Levels 1
Pitch 0.200" (5.08mm)
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Current - IEC 20A
Voltage - IEC 300 V
Current - UL 20 A
Voltage - UL 300 V
Wire Gauge or Range - AWG 12-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm² 0.34-2.5mm²
Color Gray
Operating Temperature -40°C ~ 115°C