Amphenol Anytek TJ12A1520000G
Part No.:
TJ12A1520000G
Datasheet:
Chuangxin CloudTJ12A1520000G.pdf
Description:
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 7.5MM
Number of Positions:
12
Positions Per Level:
12
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - AWG:
12-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm²:
Color:
Green
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C
Datasheet:
1. How to order TJ12A1520000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the TJ12A1520000G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TJ12A1520000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TJ12A1520000G.
Image TJ12A1520000G
Part Number TJ12A1520000G
Type Plug, Female Sockets
Number of Positions 12
Positions Per Level 12
Number of Levels 1
Pitch 0.295" (7.50mm)
Voltage - IEC -
Current - UL 20 A
Voltage - UL 300 V
Wire Gauge or Range - AWG 12-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm² -
Color Green
Operating Temperature -40°C ~ 115°C