Amphenol Anytek TJ1251530000G
Part No.:
TJ1251530000G
Datasheet:
Chuangxin CloudTJ1251530000G.pdf
Description:
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5.08MM
Number of Positions:
12
Positions Per Level:
12
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Current - IEC:
20A
Voltage - IEC:
300 V
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Wire Gauge or Range - mm²:
0.34-2.5mm²
Color:
Green
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C
Datasheet:
1. How to order TJ1251530000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the TJ1251530000G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TJ1251530000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TJ1251530000G.
Image TJ1251530000G
Part Number TJ1251530000G
Type Plug, Female Sockets
Number of Positions 12
Positions Per Level 12
Number of Levels 1
Pitch 0.200" (5.08mm)
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Current - IEC 20A
Voltage - IEC 300 V
Current - UL 20 A
Voltage - UL 300 V
Wire Gauge or Range - AWG 12-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm² 0.34-2.5mm²
Color Green
Operating Temperature -40°C ~ 115°C