Amphenol Anytek TJ11A1000000G
Part No.:
TJ11A1000000G
Datasheet:
Chuangxin CloudTJ11A1000000G.pdf
Description:
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 7.5MM
Number of Positions:
11
Positions Per Level:
11
Pitch:
0.295" (7.50mm)
Current - UL:
20 A
Voltage - UL:
300 V
Color:
Black
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C
Datasheet:
1. How to order TJ11A1000000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the TJ11A1000000G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TJ11A1000000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TJ11A1000000G.
Image TJ11A1000000G
Part Number TJ11A1000000G
Type Plug, Female Sockets
Number of Positions 11
Positions Per Level 11
Number of Levels 1
Pitch 0.295" (7.50mm)
Voltage - IEC -
Current - UL 20 A
Voltage - UL 300 V
Wire Gauge or Range - AWG 12-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm² -
Color Black
Operating Temperature -40°C ~ 115°C