Amphenol Anytek TI1401500000G
Part No.:
TI1401500000G
Datasheet:
Chuangxin CloudTI1401500000G.pdf
Description:
TERM BLK 14P SIDE ENTRY 5MM PCB
Positions Per Level:
14
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Current:
16 A
Voltage:
300 V
Datasheet:
1. How to order TI1401500000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the TI1401500000G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TI1401500000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TI1401500000G.
Image TI1401500000G
Part Number TI1401500000G
Number of Levels 1
Positions Per Level 14
Pitch 0.197" (5.00mm)
Mating Orientation Horizontal with Board
Current 16 A
Voltage 300 V