Toshiba Semiconductor and Storage TCR8BM25A,L3F
Part No.:
TCR8BM25A,L3F
Datasheet:
Chuangxin CloudTCR8BM25A,L3F.pdf
Description:
800MA LDO, VOUT=2.5V, DROPOUT=17
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.5V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.29V @ 800mA
Current - Output:
800mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Datasheet:
1. How to order TCR8BM25A,L3F on Chuangxin Cloud?
3. Are the TCR8BM25A,L3F price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TCR8BM25A,L3F?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TCR8BM25A,L3F.
Image TCR8BM25A,L3F
Part Number TCR8BM25A,L3F
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.29V @ 800mA
Current - Output 800mA
Operating Temperature -40°C ~ 85°C