Toshiba Semiconductor and Storage TCR8BM115A,L3F
Part No.:
TCR8BM115A,L3F
Datasheet:
Chuangxin CloudTCR8BM115A,L3F.pdf
Description:
800MA LDO, VOUT=1.15V, DROPOUT=1
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.15V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.255V @ 800mA
Current - Output:
800mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Datasheet:
1. How to order TCR8BM115A,L3F on Chuangxin Cloud?
3. Are the TCR8BM115A,L3F price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TCR8BM115A,L3F?
Image TCR8BM115A,L3F
Part Number TCR8BM115A,L3F
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.15V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.255V @ 800mA
Current - Output 800mA
Operating Temperature -40°C ~ 85°C