Toshiba Semiconductor and Storage TCR4DG35,LF
Part No.:
TCR4DG35,LF
Package:
4-XFBGA, CSPBGA
Datasheet:
Chuangxin CloudTCR4DG35,LF.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.5V 420MA 4WCSPE
Series:
TCR4DG
Package/Case:
4-XFBGA, CSPBGA
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.5V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.26V @ 420mA
Current - Output:
420mA
Current - Quiescent (Iq):
68 µA
Current - Supply (Max):
PSRR:
70dB (1kHz)
Control Features:
Enable
Protection Features:
Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package:
4-WCSPE (0.65x0.65)
Datasheet:
Chuangxin CloudTCR4DG35,LF.pdf
1. How to order TCR4DG35,LF on Chuangxin Cloud?
3. Are the TCR4DG35,LF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TCR4DG35,LF?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TCR4DG35,LF.
Image TCR4DG35,LF
Part Number TCR4DG35,LF
Manufacturer Toshiba Semiconductor and Storage
Series TCR4DG
Package/Case 4-XFBGA, CSPBGA
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.5V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.26V @ 420mA
Current - Output 420mA
Current - Quiescent (Iq) 68 µA
Current - Supply (Max) -
PSRR 70dB (1kHz)
Control Features Enable
Protection Features Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Operating Temperature -40°C ~ 85°C