Toshiba Semiconductor and Storage TCR4DG125,LF
Part No.:
TCR4DG125,LF
Package:
4-XFBGA, CSPBGA
Datasheet:
Chuangxin CloudTCR4DG125,LF.pdf
Description:
IC REG LINEAR 1.25V 420MA 4WCSPE
Series:
TCR4DG
Package/Case:
4-XFBGA, CSPBGA
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.25V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.781V @ 420mA
Current - Output:
420mA
PSRR:
70dB (1kHz)
Control Features:
Enable
Protection Features:
Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package:
4-WCSPE (0.65x0.65)
Datasheet:
1. How to order TCR4DG125,LF on Chuangxin Cloud?
3. Are the TCR4DG125,LF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TCR4DG125,LF?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TCR4DG125,LF.
Image TCR4DG125,LF
Part Number TCR4DG125,LF
Manufacturer Toshiba Semiconductor and Storage
Series TCR4DG
Package/Case 4-XFBGA, CSPBGA
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.25V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.781V @ 420mA
Current - Output 420mA
Current - Quiescent (Iq) -
Current - Supply (Max) -
PSRR 70dB (1kHz)
Control Features Enable
Protection Features Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Operating Temperature -40°C ~ 85°C