Toshiba Semiconductor and Storage TCR3UM11A,LF(SE
Part No.:
TCR3UM11A,LF(SE
Package:
4-UDFN Exposed Pad
Datasheet:
Chuangxin CloudTCR3UM11A,LF(SE.pdf
Description:
LDO REG IOUT: 300MA VIN: 6V VOUT
Package/Case:
4-UDFN Exposed Pad
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.1V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.957V @ 300mA
Current - Output:
300mA
Current - Quiescent (Iq):
580 nA
Control Features:
Current Limit, Enable
Protection Features:
Over Current, Over Temperature
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package:
4-DFN (1x1)
Datasheet:
1. How to order TCR3UM11A,LF(SE on Chuangxin Cloud?
3. Are the TCR3UM11A,LF(SE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TCR3UM11A,LF(SE?
Image TCR3UM11A,LF(SE
Part Number TCR3UM11A,LF(SE
Manufacturer Toshiba Semiconductor and Storage
Series -
Package/Case 4-UDFN Exposed Pad
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.1V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.957V @ 300mA
Current - Output 300mA
Current - Quiescent (Iq) 580 nA
Current - Supply (Max) -
PSRR -
Control Features Current Limit, Enable
Protection Features Over Current, Over Temperature
Operating Temperature -40°C ~ 85°C