Toshiba Semiconductor and Storage TCR3UG33B,LF
Part No.:
TCR3UG33B,LF
Package:
4-XFBGA, WLCSP
Datasheet:
Chuangxin CloudTCR3UG33B,LF.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 300MA 4WCSPF
Series:
TCR3UG
Package/Case:
4-XFBGA, WLCSP
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.273V @ 300mA
Current - Output:
300mA
Current - Quiescent (Iq):
680 nA
Current - Supply (Max):
PSRR:
70dB (1kHz)
Control Features:
Enable
Protection Features:
Inrush Current, Over Current, Over Temperature
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package:
4-WCSPF (0.65x0.65)
Datasheet:
1. How to order TCR3UG33B,LF on Chuangxin Cloud?
3. Are the TCR3UG33B,LF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TCR3UG33B,LF?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TCR3UG33B,LF.
Image TCR3UG33B,LF
Part Number TCR3UG33B,LF
Manufacturer Toshiba Semiconductor and Storage
Series TCR3UG
Package/Case 4-XFBGA, WLCSP
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.273V @ 300mA
Current - Output 300mA
Current - Quiescent (Iq) 680 nA
Current - Supply (Max) -
PSRR 70dB (1kHz)
Control Features Enable
Protection Features Inrush Current, Over Current, Over Temperature
Operating Temperature -40°C ~ 85°C