Toshiba Semiconductor and Storage TCR3DM35,LF(SE
Part No.:
TCR3DM35,LF(SE
Package:
4-UDFN Exposed Pad
Datasheet:
Chuangxin CloudTCR3DM35,LF(SE.pdf
Description:
LDO REG IOUT: 300MA VIN: 6V VOUT
Package/Case:
4-UDFN Exposed Pad
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
3.5V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.23V @ 300mA
Current - Output:
300mA
Protection Features:
Over Current, Over Temperature
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package:
4-DFN (1x1)
Datasheet:
1. How to order TCR3DM35,LF(SE on Chuangxin Cloud?
3. Are the TCR3DM35,LF(SE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TCR3DM35,LF(SE?
Image TCR3DM35,LF(SE
Part Number TCR3DM35,LF(SE
Manufacturer Toshiba Semiconductor and Storage
Series -
Package/Case 4-UDFN Exposed Pad
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.5V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.23V @ 300mA
Current - Output 300mA
Control Features Enable
Protection Features Over Current, Over Temperature
Operating Temperature -40°C ~ 85°C