Toshiba Semiconductor and Storage TCR3DM12,LF(SE
Part No.:
TCR3DM12,LF(SE
Package:
4-UDFN Exposed Pad
Datasheet:
Chuangxin CloudTCR3DM12,LF(SE.pdf
Description:
LDO REG IOUT: 300MA VIN: 6V VOUT
Package/Case:
4-UDFN Exposed Pad
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.2V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.6V @ 300mA
Current - Output:
300mA
Protection Features:
Over Current, Over Temperature
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package:
4-DFN (1x1)
Datasheet:
1. How to order TCR3DM12,LF(SE on Chuangxin Cloud?
3. Are the TCR3DM12,LF(SE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TCR3DM12,LF(SE?
Image TCR3DM12,LF(SE
Part Number TCR3DM12,LF(SE
Manufacturer Toshiba Semiconductor and Storage
Series -
Package/Case 4-UDFN Exposed Pad
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.2V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.6V @ 300mA
Current - Output 300mA
Control Features Enable
Protection Features Over Current, Over Temperature
Operating Temperature -40°C ~ 85°C