Toshiba Semiconductor and Storage TCR3DG18,LF
Part No.:
TCR3DG18,LF
Package:
4-XFBGA, CSPBGA
Datasheet:
Chuangxin CloudTCR3DG18,LF.pdf
Description:
IC REG LINEAR 1.8V 300MA 4WCSPE
Series:
TCR3DG
Package/Case:
4-XFBGA, CSPBGA
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.8V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.365V @ 300mA
Current - Output:
300mA
PSRR:
70dB (1kHz)
Protection Features:
Inrush Current, Over Current, Over Temperature
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package:
4-WCSPE (0.65x0.65)
Datasheet:
Chuangxin CloudTCR3DG18,LF.pdf
1. How to order TCR3DG18,LF on Chuangxin Cloud?
3. Are the TCR3DG18,LF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TCR3DG18,LF?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TCR3DG18,LF.
Image TCR3DG18,LF
Part Number TCR3DG18,LF
Manufacturer Toshiba Semiconductor and Storage
Series TCR3DG
Package/Case 4-XFBGA, CSPBGA
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.8V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.365V @ 300mA
Current - Output 300mA
Current - Quiescent (Iq) -
Current - Supply (Max) -
PSRR 70dB (1kHz)
Control Features Enable
Protection Features Inrush Current, Over Current, Over Temperature
Operating Temperature -40°C ~ 85°C