Toshiba Semiconductor and Storage TCR3DF25,LM(CT
Part No.:
TCR3DF25,LM(CT
Description:
IC REG LINEAR 2.5V 300MA SOT25
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.5V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.31V @ 300mA
Current - Output:
300mA
Current - Quiescent (Iq):
65 µA
Current - Supply (Max):
78 µA
PSRR:
70dB (1kHz)
Protection Features:
Over Current, Over Temperature
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
SMV
1. How to order TCR3DF25,LM(CT on Chuangxin Cloud?
3. Are the TCR3DF25,LM(CT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TCR3DF25,LM(CT?
Image TCR3DF25,LM(CT
Part Number TCR3DF25,LM(CT
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.31V @ 300mA
Current - Output 300mA
Current - Quiescent (Iq) 65 µA
Current - Supply (Max) 78 µA
PSRR 70dB (1kHz)
Control Features Enable
Protection Features Over Current, Over Temperature
Operating Temperature -40°C ~ 85°C