Toshiba Semiconductor and Storage TCR3DF15,LM(CT
Part No.:
TCR3DF15,LM(CT
Description:
IC REG LINEAR 1.5V 300MA SMV
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.5V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.47V @ 300mA
Current - Output:
300mA
Current - Quiescent (Iq):
65 µA
Current - Supply (Max):
78 µA
PSRR:
70dB (1kHz)
Protection Features:
Over Current, Over Temperature
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
SMV
1. How to order TCR3DF15,LM(CT on Chuangxin Cloud?
3. Are the TCR3DF15,LM(CT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TCR3DF15,LM(CT?
Image TCR3DF15,LM(CT
Part Number TCR3DF15,LM(CT
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.5V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.47V @ 300mA
Current - Output 300mA
Current - Quiescent (Iq) 65 µA
Current - Supply (Max) 78 µA
PSRR 70dB (1kHz)
Control Features Enable
Protection Features Over Current, Over Temperature
Operating Temperature -40°C ~ 85°C