Toshiba Semiconductor and Storage TCR2LE13,LM(CT
Part No.:
TCR2LE13,LM(CT
Manufacturer:
Toshiba Semiconductor and Storage
Category:
Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators
Package:
SOT-553
Datasheet:
Chuangxin CloudTCR2LE13,LM(CT.pdf
Description:
IC REG LINEAR 1.3V 200MA ESV
Manufacturer:
Series:
TCR2LE
Package/Case:
SOT-553
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Output Configuration:
Positive
Output Type:
Fixed
Number of Regulators:
1
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
1.3V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
1.13V @ 150mA
Current - Output:
200mA
Current - Quiescent (Iq):
2 µA
Current - Supply (Max):
PSRR:
Control Features:
Enable
Protection Features:
Over Current
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
ESV
Datasheet:
1. How to order TCR2LE13,LM(CT on Chuangxin Cloud?
3. Are the TCR2LE13,LM(CT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TCR2LE13,LM(CT?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TCR2LE13,LM(CT
Part Number TCR2LE13,LM(CT
Manufacturer Toshiba Semiconductor and Storage
Series TCR2LE
Package/Case SOT-553
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Output Configuration Positive
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.3V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 1.13V @ 150mA
Current - Output 200mA
Current - Quiescent (Iq) 2 µA
Current - Supply (Max) -
PSRR -
Control Features Enable
Protection Features Over Current
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TJ)