Amphenol Anytek TC240303C500G
Part No.:
TC240303C500G
Datasheet:
Chuangxin CloudTC240303C500G.pdf
Description:
TERM BLK 24P SIDE ENTRY 5MM PCB
Positions Per Level:
24
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Current:
15 A
Voltage:
300 V
Color:
Black
Datasheet:
1. How to order TC240303C500G on Chuangxin Cloud?
3. Are the TC240303C500G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TC240303C500G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TC240303C500G.
Image TC240303C500G
Part Number TC240303C500G
Number of Levels 1
Positions Per Level 24
Pitch 0.197" (5.00mm)
Mating Orientation Horizontal with Board
Current 15 A
Voltage 300 V