Amphenol Anytek TC2323620000G
Part No.:
TC2323620000G
Datasheet:
Chuangxin CloudTC2323620000G.pdf
Description:
TERM BLK 23P SIDE ENT 5.08MM PCB
Positions Per Level:
23
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Current:
15 A
Voltage:
300 V
Color:
Blue
Datasheet:
1. How to order TC2323620000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the TC2323620000G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TC2323620000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TC2323620000G.
Image TC2323620000G
Part Number TC2323620000G
Number of Levels 1
Positions Per Level 23
Pitch 0.200" (5.08mm)
Mating Orientation Horizontal with Board
Current 15 A
Voltage 300 V