Amphenol Anytek TC230303C500G
Part No.:
TC230303C500G
Datasheet:
Chuangxin CloudTC230303C500G.pdf
Description:
TERM BLK 23P SIDE ENTRY 5MM PCB
Positions Per Level:
23
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Current:
15 A
Voltage:
300 V
Color:
Black
Datasheet:
1. How to order TC230303C500G on Chuangxin Cloud?
3. Are the TC230303C500G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TC230303C500G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TC230303C500G.
Image TC230303C500G
Part Number TC230303C500G
Number of Levels 1
Positions Per Level 23
Pitch 0.197" (5.00mm)
Mating Orientation Horizontal with Board
Current 15 A
Voltage 300 V