Amphenol Anytek TC2223620000G
Part No.:
TC2223620000G
Datasheet:
Chuangxin CloudTC2223620000G.pdf
Description:
TERM BLK 22P SIDE ENT 5.08MM PCB
Positions Per Level:
22
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Current:
15 A
Voltage:
300 V
Color:
Blue
Datasheet:
1. How to order TC2223620000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the TC2223620000G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TC2223620000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TC2223620000G.
Image TC2223620000G
Part Number TC2223620000G
Number of Levels 1
Positions Per Level 22
Pitch 0.200" (5.08mm)
Mating Orientation Horizontal with Board
Current 15 A
Voltage 300 V