Amphenol Anytek TC220362A500G
Part No.:
TC220362A500G
Datasheet:
Chuangxin CloudTC220362A500G.pdf
Description:
TERM BLK 22P SIDE ENTRY 5MM PCB
Positions Per Level:
22
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Current:
15 A
Voltage:
300 V
Color:
Blue
Datasheet:
1. How to order TC220362A500G on Chuangxin Cloud?
3. Are the TC220362A500G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TC220362A500G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TC220362A500G.
Image TC220362A500G
Part Number TC220362A500G
Number of Levels 1
Positions Per Level 22
Pitch 0.197" (5.00mm)
Mating Orientation Horizontal with Board
Current 15 A
Voltage 300 V