Amphenol Anytek TC220303C500G
Part No.:
TC220303C500G
Datasheet:
Chuangxin CloudTC220303C500G.pdf
Description:
TERM BLK 22P SIDE ENTRY 5MM PCB
Positions Per Level:
22
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Current:
15 A
Voltage:
300 V
Color:
Black
Datasheet:
1. How to order TC220303C500G on Chuangxin Cloud?
3. Are the TC220303C500G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TC220303C500G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TC220303C500G.
Image TC220303C500G
Part Number TC220303C500G
Number of Levels 1
Positions Per Level 22
Pitch 0.197" (5.00mm)
Mating Orientation Horizontal with Board
Current 15 A
Voltage 300 V