Amphenol Anytek TC2123620000G
Part No.:
TC2123620000G
Datasheet:
Chuangxin CloudTC2123620000G.pdf
Description:
TERM BLK 21P SIDE ENT 5.08MM PCB
Positions Per Level:
21
Pitch:
0.200" (5.08mm)
Current:
15 A
Voltage:
300 V
Color:
Blue
Datasheet:
1. How to order TC2123620000G on Chuangxin Cloud?
3. Are the TC2123620000G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TC2123620000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TC2123620000G.
Image TC2123620000G
Part Number TC2123620000G
Number of Levels 1
Positions Per Level 21
Pitch 0.200" (5.08mm)
Mating Orientation Horizontal with Board
Current 15 A
Voltage 300 V