Amphenol Anytek TC210362A500G
Part No.:
TC210362A500G
Datasheet:
Chuangxin CloudTC210362A500G.pdf
Description:
TERM BLK 21P SIDE ENTRY 5MM PCB
Positions Per Level:
21
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Current:
15 A
Voltage:
300 V
Color:
Blue
Datasheet:
1. How to order TC210362A500G on Chuangxin Cloud?
3. Are the TC210362A500G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TC210362A500G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TC210362A500G.
Image TC210362A500G
Part Number TC210362A500G
Number of Levels 1
Positions Per Level 21
Pitch 0.197" (5.00mm)
Mating Orientation Horizontal with Board
Current 15 A
Voltage 300 V