Amphenol Anytek TC200362A500G
Part No.:
TC200362A500G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Wire to Board
Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudTC200362A500G.pdf
Description:
TERM BLK 20P SIDE ENTRY 5MM PCB
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
TC
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
20
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
15 A
Voltage:
300 V
Wire Gauge:
14-22 AWG
Mounting Type:
Through Hole
Wire Termination:
Screw - Leaf Spring, Wire Guard
Features:
Interlocking (Side)
Color:
Blue
Datasheet:
1. How to order TC200362A500G on Chuangxin Cloud?
3. Are the TC200362A500G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TC200362A500G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TC200362A500G.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TC200362A500G
Part Number TC200362A500G
Manufacturer Amphenol Anytek
Series TC
Packaging Bulk
Product Status Active
Number of Levels 1
Positions Per Level 20
Pitch 0.197" (5.00mm)
Mating Orientation Horizontal with Board
Current 15 A
Voltage 300 V